Uzmākšanās fanēm. Negodīga spēle nenoved pie nekā laba. Daudzi to ir sapratuši tikai tagad.
Apsūdzības par uzmākšanos
Šo skandālu vilnis skāra pat tādas spēļu studijas kā Bethesda un Techland. Šķita, ka mājīgajā esporta sabiedrībā tas noteikti nenotiks. Bet jūnija vidū viena vēstule kļuva publiski pieejama. Meitene apsūdzēja GranDGranT komentētāju Harisu par uzmākšanos. Kasters cienāja viņu ar alkoholiskiem dzērieniem. Un pēc neveiksmes visus savus draugus vērsa pret viņu. Vēlāk atklājās, ka viņa nav vienīgā.
Nākamajā dienā Evil Geniuses komanda pārtrauca līgumu ar komentētāju. Un pats Grants paziņoja par aiziešanu no eSports. Speciālista kolēģi ar šausmām atteicās no draudzības ar viņu. Dažiem bija aizdomas par Harisa tieksmi. Un nožēloja, ka viņu savlaicīgi neapturēja.
Krievu sabiedrības strīmeres Lesstra apsūdzības par League of Legends spēlētāju Vladislavu Kinzu Belokoņu bija visskaļākās. Meitene pastāstīja, ka pirms pieciem gadiem viens no One Breath Gaming dalībniekiem mēģināja viņu izvarot. Taču viņa atbrīvojās un aizbēga. Interesanti, ka Krievijas organizācija atturējās no tūlītējām sankcijām un veica iekšēju izmeklēšanu. Klubā netika atrasti pierādījumi par Kinzu vainu. Un pēc tam skandāls ātri norima.
Masveida aizliegums treneriem CS: GO
Mēnesi iepriekš CS: GO kodā tika atklāts nopietna kļūme. Tā ļāva trenerim mača laikā novērot pretinieku darbību. Balstoties uz pirmās izmeklēšanas rezultātiem, turnīra operators ESL uzzināja, ka šo izdevību izmantoja – Heroic, MiBR un Hard Legion mentori. Visi trīs tika diskvalificēti no 6 mēnešiem līdz 2 gadiem.
Tajā pašā laikā lielākais pārkāpējs, treneris Aleksandrs MečanoGuns Bogatirevs, kļūdu izmantoja vismaz sešos mačos. Mēnesi pēc tam forZe klubs uzaicināja viņu kļūt par tiešsaistes skolas mentoru. Tāds piedāvājums izraisīja spēcīgu reakciju Western CS: GO kopienā.
Ar to viss nebeidzās. Trīs nedēļas vēlāk ESIC komisija veica savu izmeklēšanu. Rezultātā tika diskvalificēti vēl 34 cilvēki. Tostarp bijušais NAVI mentors Sergejs Starix Iščuks. Kā arī Kaspers Ruggah Djū no OG un mousesport treneris Alans Rejin Petersens.
Pasaules čempioni un vienošanās
eSports spēlētāju ienākumi 2020. gadā samazinājās. Naudas balvas tiešsaistes turnīros ir zemākas, daži klubi krīzes laikā ir samazinājuši algas. Daži nolēma nedaudz nopelnīt uz derībām.
Visslavenākais gadījums bija Ķīnā. Notika Ķīnas komandas Newbee spēlētāju visa mūža atstādināšana. Ieskaitot 2014. gada čempionu Ženu Faitu Hundu. Spēlētāji vairākos mačos pieņēma neparedzamus lēmumus. Tas izraisīja spēcīgu vietējās sabiedrības reakciju. Rezultātā spēlētāji un menedžeri saņēma mūža atstādīšanu. Visiem tika liegta iespēja piedalīties lielākajās Ķīnas līgās.
Krievijā Cyber Legacy klubs tika atzīmēts divreiz ar mīnusa zīmi. 18. oktobrī Dota 2 komanda bezcerīgi zaudēja Vikin.gg. Un vairāki bukmeikeri ziņoja par anomālu aktivitāti. Tāda bija derībās uz spēli no jauniem kontiem. CS: GO jau pēc mēneša tika turēts aizdomās par mača rezultatu vienošanos.
Abos gadījumos organizācija visu noliedza. Un arī neatkarīgā izmeklēšana nebija veiksmīga. Cyber Legacy drīz atlaida abas komandas un tagad tās ir neaktīvas.
No citiem gadījumiem mēs varam atcerēties neveiksmīgu mēģinājumu iekļūt hokeja klubā “Traktor”, lai iekļūtu eSports. Pēc pāris nedēļām Dota 2 komandas spēlētāji nolēma zaudēt maču un likt likmes bukmeikeru birojos. Pēc tam Čeļabinskas klubs aizslēdza projektu CyberTRAKTOR.
Tas viss tikai norāda, cik slikti Dota 2 izdevējs regulē profesionālo spēļu sistēmu. Koronavīrusa laikā parādījās veseli turnīri. To vienīgais mērķis bija viltus maču organizēšana. Organizatori paziņoja par turnīra viltus komandām, mēģināja komunicēt ar spēlētājiem un paši spēlēja mačos uz kuriem bukmeikeru birojā bija iespējamas likmes. Šādu projektu uzreiz palika mazāk. Tikai pēc atteikšanās atspoguļot šaubīgos turnīrus vadošajiem resursiem.
Avots: championat.com
Foto: pixabay.com